Rozhovor s lektorkou Petrou

Vyzpovídali jsme pro Vás naši dlouholetou lekrorku Petru Skalovou z Roudnice nad Labem. 
V kurzech, které momentálně vyučuje najdete jak nejmenší Robátka, tak již školní děti, které se u nás v YAMAZE učí hře na flétnu... 
 
Proč vlastně učíte, proč se věnujete pedagogice. Proč nepracujete v jiném oboru?     
Bude to asi znít směšně, ale byl to vždycky můj sen od dětství. Nikdy mě nenapadlo dělat nic jiného, jsem asi ten typ :-) Baví mě práce s dětmi a když se spojí práce s koníčkem, hudbou, je to paráda.

Uveďte jednu věc, která se vám na YAMAZE nejvíc líbí? 
Jedna věc se udává velmi těžko, ale kdybych měla uvést opravdu jednu, byla by to možnost hudebního rozvoje od maličkých miminek až po školáky. To asi žádná jiná škola nenabízí, je fajn, když děti směřujeme stále dál a dál.      
 
Co vás na vedení kurzů nejvíc baví?
Nejvíce mě baví pozorovat radost dětí i rodičů ze společně prožitých chvil s hudbou.   
 
Co děláte ve volném čase. Co byste dělala kdybyste měla více volného času? 
Nejraději trávím volný čas s rodinou. Ale když mám chvilku pro sebe ráda si čtu, více bych jezdila po zámcích a také na koncerty.  
 
Váš největší životní zážitek? 
Nevím, zda odpovím přesně na otázku, ale nejvíc ve mě zanechalo narození mých dětí, a myslím, že až do konce života.     
 
Co vidíte jako největší problém ve výchově dnešních dětí? 
Problémů je spousta, ale velkým problémem je najít hranici mezi tzv. volnou a autoritativní výchovou. Někdy si lidé pletou demokracii s anarchií. Děti potom ve školních zařízeních těžko uznávají autority a problematicky se socializují. Na druhou stranu je důležité nepotlačovat individualitu dítěte a vychovat z něj samostatného člověka, který bude schopný se v dnešní "tvrdé" době prosadit.   
 
S čím si myslíte, že se rodiče nejvíce u malých dětí potýkají. Co je trápí? 
Rodiče malých dětí se asi nejvíce trápí zdravím svých dětí. Přemýšlejí jak a kam děti nasměrovat, jak jim dát co nejvíce, kde na to na všechno vzít peníze.